Hamidiye Mahallesi Özgül Sokak No: 3/A Sultanbeyli / İSTANBUL

  Kış Bahçesi

  Kış Bahçesi

  Kış bahçesi evlerinizi daha konforlu bir hale dönüştürebilmek için tercih edebileceğiniz bir mekan uygulamasıdır. Hem görsel olarak yaşam alanlarınızı güzelleştirebilirsiniz hem de daha konforlu bir mekan elde edebilirsiniz. Evinizin büyüklüğüne ve kullanabileceğiniz alan göre hazırlayacağınız kış bahçesi tasarımları farklılık gösterebilmektedir. Ancak her daim kış bahçesi tasarımı yapılırken görsellik ve kullanışlılık ön planda tutulmaktadır.

  Kış Bahçesi Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
  Kış bahçesi yapımında özellikle evinizin dış formunu bozmadan görsellik olarak tamamlayıcı bir model hazırlanmalıdır. Tasarım olarak çekici ve evinizin dış mimarisi ile uyumlu olması için profesyonel bir çizim yapılmalıdır. Kış bahçesi için tasarımı dışında kullanışlı olup olmadığı da yine dikkat edilmesi gereken diğer unsurlardandır. Kullanım amacınıza göre kış bahçesinin boyutuna ve tasarımına karar verebilirsiniz. Tasarımı yapılırken genellikle görsel olarak çekici bir görünüme sahip olması baz alınarak çizimi yapılmaktadır. Dekoratif olarak şık ve eviniz ile bir bütünlük içinde olması kış bahçesi için tasarımı için oldukça önemlidir.

  Kış bahçesinin bahçeyi görebilecek ve güzel bir manzaraya sahip olabilecek bir konumda olması gerekmektedir. Camlı ve kapalı bir alan meydana getirileceği için ışık alabilen bir açı ile tasarlanması gerekmektedir. Dilerseniz tamamen sabit ve sürekli olarak kapalı kalabilecek kış bahçesi tercih edebilirsiniz. Ancak çatı kısmı mevsime göre açılarak kullanılan kış bahçesi tasarımları da mevcuttur. Yaşadığınız bölgeye ve mevsim şartlarına göre en kullanışlı olan kış bahçesi tasarımları için sizlere yardımcı olmaktayız.

  Kış Bahçesi Özellikleri
  Kış bahçesi kaliteli ve yüksek performans sunan özelliklere sahip malzemeler tercih edilmelidir. İklim şartlarına uygun ve yüksek yalıtım özelliğine sahip olması gerekmektedir. Bahçenin içinin yıkanması ve temizlenebilmesi için uygun bir şekilde su giderini yapılması ve eğiminin de buna göre yapılması uygundur. Çatı için tercih edilen malzeme sıcağa ve soğuğa karşı dayanıklı olmalıdır. Su geçirmeyen ve akmayan malzemenin tercih edilmesi kış bahçenin daha konforlu bir şekilde kullanılması için önemlidir. Evinizin mimarisine uygun olarak dilerseniz geleneksel dilerseniz de modern tasarımlara sahip olan kış bahçesi tasarımlarını tercih edebilirsiniz.

  Bir önceki yazımız olan Alüminyum Doğrama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Click to rate this post!
  [Total: 2 Average: 5]
  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Cam balkon yaptırmayı mı düşünüyorsunuz ? Aklınızda takılan sorular mı var ?